A Tisza-tavi Horgászatért - 2012
2013.02.15. 08:18, varosikikoto
Társaságunknál már korábban megfogalmazódott, hogy elismeréseket adjunk át azoknak, akik kiemelkedő teljesítményükkel, segítőkész hozzáállásukkal támogatják a Tisza-tavi horgászatot. Az ötlet megvalósítására jó alkalom volt a január végi évösszegző rendezvényünk, ahol találkoztunk értékesítőinkkel, partner szervezeteinkkel és összefoglaltuk, hogy mi történt az elmúlt évben.
A Közép-Tiszavidéki Vízügyi Igazgatóság a Sporthorgász Kft. halászati hasznosításának kezdete óta aktív partner a Tisza-tavi horgászatot érintő témákban. A téli vízszintegyeztetések, a fejlesztési együttműködések, a mindennapos ügyvitel során példásan segítik munkánkat. Ezek a tények egyértelművé tették számunkra, hogy az első Tisza-tavi Horgászatért elismerést Lovas Attila, a KÖTIVIZIG igazgatója kapja meg. Igazgató úr távollétében Fejes Lőrinc kiskörei szakaszmérnök vette át elismerésünket.
A 2012-es év Legsportszerűbb Tisza-tavi Horgászának járó elismerést Elek Gyula kapta meg Hegedüs Gábor ügyvezető igazgatótól. Halászati őreink javaslata alapján dőlt el, hogy tiszafüredi horgásztársunk vehesse kézbe társaságunk 2012-es díját.
Társaságunk bevételei a horgászengedélyek értékesítéséből származnak. Bizományosaink a jegy eladáson túl információval látják el horgászainkat, fontos találkozási pontot jelentenek. A 2012-es év értékesítő partnere elismerést a három legnagyobb forgalmat lebonyolító jegyértékesítőnk kapta meg. Zsák Lászlóné Piroska, Lázár Andrásné Anna ésMagyar Lajos a tiszafüredi fazekasmester, Szűcs Imre remek halas táljával gazdagodott az elismerésen túl.
Rendezvényünk előadásaiból kiderült, hogy 2012-ben az előző évhez képest mintegy 18%-kal több napot töltöttek el horgászaink a Tisza-tavon. A jó vízjárású, hosszú szezon során a júniusi hónaptól kezdődően egészen novemberig 10.000 fölötti horgásznap számot regisztráltak halászati őreink minden hónapban. A területi megoszlásból Poroszló térségének látogatottsága kiemelkedik. Társaságunk célja az, hogy a többi település látogatottságát is növelje, többek között horgászhely fejlesztésekkel. Az elmúlt év fogási adatairól jelenleg részeredményekkel rendelkezünk. A folyamatosan beérkező fogási naplók feldolgozása után tudunk végleges eredményeket közölni. Forgalmi adatainkból kiderül, hogy a legfőbb bevételi forrást jelentő jegytípus a felnőtt éves horgászjegy, amelyből több mint 5.500 darabot adtak el partnereink, ez 2011-hez képest 15 százalékos növekedést jelent. Nőtt az érdeklődés a 65 év feletti kedvezményes és a gyermek éves horgászjegyek iránt is.
Összegzésünk folytatását a halőrzésről, a halgazdálkodás és ökológia témáiról, valamint fejlesztési terveinkről hamarosan közzé tesszük honlapunkon.
Forrás:Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft
Tisza-tó Te drága….
Jó magam „csak” 15 éve járok horgászni erre a csodás vízre nagyon sok jó és rossz élmény köt ide, De a mostani felháborít…
Ki akarják szeparálni a horgászokat egészen az Aranyosiig egészen Kiskörétől…
15 év alatt kialakítottam egy kis pihenőt egy kis stéggel, hogy a csónakommal meg tudjak állni a parton minden áradás után összeszedni a szemetet amit az UNIÓBA behoz a víz… Minden horgásztársam aki ezen a helyen telepedett le jó érzésű normális EMBER ugyan nem gazdag, de a családokkal gyerekekkel el tudtunk tölteni pár napot a buxánkoz méretezett költségekkel, és a gyerekek is megszeretik és megszokják a természetet és a velejáró felelősséget, hogy tisztán tartjuk a környezetet és vigyázunk annak értékeire! Ez a mi velneszünk amit nyáron meg tudunk oldani kis pénzből és ez mellett vigyázunk is a környezetre. kb 150 200 családot ismerek akik között kis nyugdíjas kis gyerekes család is van bőven. Akik így meg tudtak oldani egy egy hétvégét a természetben szerényebb fizetésből, nyugdíjból is.
Most ismét fellángolt egy ELME akinek szúrja a szemét a a horgász a parton, mert helyidegen a horgász stég egy a Tiszai vízparton, ez vicc kérem-szépen!
Elég sok kérdést felvet, ha elbontják ezeket a stégeket, nagy általánosan fából készültek és a fa remélem nem környezet idegen…
Ez több problémát generál, de csak egy pár ami eszembe jut:
Nem hiszem hogy itt váltanak horgászengedélyt ennyiért....
A kikötőkben kevesebb hajó = kevesebb alkalmazott ember…
A horgász turizmus megszűnése, mert nem mindenki engedhet meg magának 3000Ft/ fő / nap szállást ( ami nem is drága egy szállodai árhoz, de a 2x80 ezres fizetéshez és 2 kisgyerekkel már kifizethetetlen)
Kevesebb elköltött pénz a boltokban szórakozóhelyeken = kevesebb alkalmazott ember…
Marad a petpalack a parton és a szemét mert nincs aki tisztán tartsa a legalább a horgászhelyet!
(mert szemetes helyen horgászni tilos) aki látta mit hoz a Tisza zöldárkor a környező országokból annak ezt nem kell bemutatni…
De egy horgász az szereti nomádságot és tudja, hogy visszajön mindig ezért óvja a helyet a Tavat és a vizet.
Summázva:
Vízügynek és a vízkezelőnek az önkormányzatoknak nem érdeke, hogy horgász járjon a Tisza-tóra és azzal hogy ott töltse el a szabadidejét, mert meg kell védeni a természetet…
Igen meg kéne védeni, de nem az ott kiránduló kisemberektől hanem attól, hogy ne Uniós pénzmosoda legyen!
Marad a fohász és a hitünk : „Mert tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség mindörökké, Áme