A Tisza-tó harcsaállománya országos hírű. Fajlagos tilalmi ideje a május 2. és június 15. közötti időszak. Ezt egészíti ki az őszi-téli védelme november 15. és február 28. között.
Szonárhasználat
November 15. és február 28. között – a vermelő halállományok védelme érdekében – szonárt használni tilos.
Vermelő kíméleti területek
Vermelő kíméleti terület a Dühös-lapos, azaz a 33-as főút hídja (Eger patak hídja), ettől a hídtól a rábolyi gátőrházig az Eger-patak medrének bal széle, Kereknád, a Gémeskút és a Bocskoros híd által határolt terület. Ezenkívül a Tisza-folyón a 407-409 fkm közötti, valamint a Katamarán kikötő belső kikötőbejárata, azaz a 423 fkm és a 434-435 fkm közötti szakasz. Ezeken a területeken november 15-től február 28-ig mindennemű horgászat és a tartózkodás tilos, csak az áthaladás engedélyezett.
Egyéb vízterületeken való horgászat
A Tiszavalki- és a Poroszlói-medencében november 15-től február 28-ig horgászni csak természetes csalival és egyágú horoggal engedélyezett. A pergetés, az ólomba öntött, valamint a két- és háromágú horog használata kizárólag az Óhalászi-Holt-Tiszán, a Füredi-Holt -Tiszán, a Nagy-Morotván, a Hordódi-Holt-Tiszán, az Örvényi-Morotván, a IX és VI-os számú öblítőcsatornán és a Szartos-árkon engedélyezett.
2024.11.20.
AZ ÖSSZES ZSILIP NYITVA!
<<<<<<2024. ÉVI HORGÁSZREND
Tiszafüred: 409 cm
Kisköre felső: 592 cm
Kisköre alvíz: - 215 cm
Vízhőfok - átlátszóság
Élő: átlátszóság: 50 cm körül, vízhőfok: 6,5 C
Füredi holtág: 50 cm körül
A pillanatnyi időjárás 10:00-kor: esik, viharos nyugati szél, hőmérséklet: 9 C
A folyón az elmúlt napokban kevés süllőt fogtak, főleg köveseket sikerült horogra csalni. A holtágon jött néhány szebb példány, de ezek sem voltak túl aktívak napközben, a legtöbb kapás fényváltás környékén volt. Csukából viszont szép számmal zsákmányoltak, a szélvizeken sok méreten aluli akadt horogra. A békéshalazók sem panaszkodhattak a halak étvágyára, pontyból és kárászból is került a haltartókba.
MELEG-, MAJD HIDEGFRONT: BORÚS, SZELES, ESŐS – DÉLUTÁN, ESTE NÉHOL HAVAS ESŐ
HÉT MÁSODIK FELÉRE TÉLI FORDULAT!?
Szerdán napközben kettős fronthatással számolhatunk:reggel méga kelet felé távozó melegfront lesz túlsúlyban erős DNY-i széllel, de északnyugat felől már a délelőtt folyamán hidegfront árasztja el a Dunántúl térségét ÉNY-ira forduló, erős lökésekkel kísért széllel.
Erősen szeles időre kell készülni, ami tovább rontja az egyébként sem kellemes időjárást. Egész nap borús, csapadékos idő lesz jellemző, változó intenzitású, újra és újra eleredő esőkkel. ÉNY-DK irányban keresztezi az országot egy csapadékzóna. Helyenként átmenetileg heves esőzések is előfordulnak, illetve a déli országrészben az ég is megdörrenhet.
A hőmérséklet a reggeli, kora délelőtti órákban lesz a legmagasabb, a hidegfront érkezésével csökkenni kezd.
Késő délutántól, a hidegfronttal beáramló hideg levegő hatására, az északkeleti határvidéken itt-ott havas esőbe válthat az ekkor már főként a déli és keleti határmegyékre áthúzódó, ott is gyengülő félben lévő csapadék.
Este már csak a délkeleti, keleti határvidéken várható elgyengülő, vegyes halmazállapotú csapadék, majd éjjel ott is megszűnik. A délnyugati és az északkeleti országrészben mérsékelt, míg az ország ÉNY-DK irányú középső sávjában erős ÉNY-i szél fúj. Hajnalra, nyugat felől egyre nagyobb terület felett szakadozik fel a felhőzet.
Csütörtökön napközben hidegfront mögötti szeles, hideg, de napsütéses időre készülhetünk. Délelőtt a keleti országrészben lehet még mérsékelt, csökkenő felhőzet, északkeleten egy-két havas eső zápor sem kizárt, majd délután, nyugat felől kezdődhet mérsékelt felhősödés.
Napközben, az ország ÉNY-DK irányú középső sávjában erős ÉNY-i szél fúj, ami a délután folyamán átmenetileg legyengülhet, de estétől várhatóan ismét erősöd szél támad, ezúttal már D-i irányból.
Este, a nyugati országrész felől beborul az ég, egy újabb ciklon erőteljes melegfrontja érheti el az országot viharossá erősödő D-i széllel. Késő estétől, északról terjeszkedve eleinte gyenge, hajnalban intenzívebbé váló csapadék is érkezik. Eközben, hajnalban a ciklon hidegfrontja is megérkezhet északról, így a csapadékhullás várható kezdetén, az északi országrészben nagyobb az esélye a havazásnak, míg a déli országrészben kezdetben még eső látszik valószínűbbnek. A halmazállapot váltás ideje, helye igen bizonytalanul előrejelezhető.
A hőmérséklet jellemző átlaga (oC):
szerda délután 7 - 11,
csütörtök reggel -1 - +2,
csütörtök délután 3 – 7,
péntek reggel délnyugaton +3, északkeleten -2 fok köré várható.
( ény / dk ; dny \ ék ; é ~ d ; ny | k)
20.
szerda
21.
csütörtök
22.
péntek
23.
szombat
24.
vasárnap
25.
hétfő
26.
kedd
5 - 11
-1 - 2
3 \ -2
-1 - 0 \ -10
-1 \ -9
0 - +2\ -5
0 – 4 \ -5
7 / 11
3 - 7
1 - 4
5 - 10
3 - 5 \0
5 - 9 \ 1
7 - 11 \ 1
6 – 9 \ 1
A LEGVALÓSZÍNŰBB FOLYTATÁS:
- Pénteken a fölénk helyeződő ciklon délkelet felé húzódó, erőteljes meleg-, illetve északnyugatról terjeszkedő erőteljes hidegfrontja okoz várhatóan szélviharos időjárást. Előreláthatólag a ciklonnal érkező kiadós csapadék igen gyorsan, még a délelőtt folyamán keresztezi az országot ÉNY-DK irányban. A csapadék várható halmazállapota térben és időben is nagyon változó képet mutat. Az ország északi felén továbbra is havazás látszik valószínűbbnek, míg a középső országrészben a kezdeti havas eső válthat később gyengülő hóesésbe, míg a déli és keleti megyékben eleinte eső, majd havas eső most a legvalószínűbb, majd kés délután, este ott is átválthat havazásba az akkor már gyengülő csapadékhullás. Továbbra is bizonytalanul előrejelezhető a nap folyamán lehulló és megmaradó hó mennyisége. A friss modellszámítások alapján az ország északkeleti, északi harmadán látszik esély jelentősebb (10 cm-t meghaladó) hótakaró kialakulására, ami a szeles időben hófúvás veszélyét is magában rejti!
- Szombatra a távozó hidegfront mögötti szeles, napos, de hideg idő körvonalazódik. Keleten, délelőtt elvétve előfordulhat hózápor. Szombatra és vasárnapra virradó hajnalban erősebb fagyok is kialakulhatnak. Különösen az északkeleti országrész ismert fagyzugos területein, ahol -10 fok alatti fagy is előfordulhat!
- Vasárnap és hétfőn előreláthatólag D-ire fordul a légmozgás. A szélcsendes tájakon párásabb, rétegfelhős reggeleket követően változóan felhős, szűrt napsütéses idő kialakulása körvonalazódik. Ködfelhőzet alatt fagypont körül maradhat egész nap a hőmérséklet, míg derengő, szűrt napsütés esetén pár fokkal enyhébb idő a valószínűbb. Északkeleten tarthatja magát legtovább a hideg.
A vélemény bizonytalansága ÁTLAGOS, péntektől a csapadék halmazállapotát tekintve jelentős.