A tanácskozás bevezetőjeként beszámoltunk az oxigénszint alakulásáról, a jobb oxigénellátás érdekében eddig megtett lékvágásokról, a sekély vízben történő levegőztetés kedvezőtlen mellékhatásáról (az üledék felkavarása), valamint a tervezett, +4 fokos vízzel történő hóolvasztási terveinkről. Tapasztalataink nyomán egyelőre a lékelést helyeztük előtérbe, mert bár a gyorsan újraképződő jégréteg elzárja a vizet a levegőtől, az átlátszó ablakon bejutó fény hatására ismét „munkába álló” algák a léknél jóval nagyobb területen emelik meg az oxigén koncentrációját.
A megjelentek közül a Tisza Barátai HE, a Tiszanánai Petőfi HE, a TTHESZ, a Tiszafüredi Sporthorgász Egyesület és a Tisza-tavi Sellő HE a lékelésekhez, a katasztrófavédelem a szivattyúzáshoz, a vízirendészet a halőrzéshez, a vízügyi igazgatóság az oxigénszint ellenőrzéséhez ajánlotta fel a segítségét. Társaságunk hálásan köszöni ezeket a felajánlásokat, és ha szükség lesz rá, igényelni is fogja. Tudni kell azonban, hogy munkavédelmi szempontból a segítőkért is a társaság a felelős. A horgászok bevonásához tehát előzetes munkavédelmi oktatás szükséges, lékvágó fűrészes munkát pedig csak az végezhet, aki motorfűrész-kezelői vizsgával is rendelkezik.
A hideg ugyan jelenleg is tart, de kedvező, hogy a napsütésnek köszönhetően még a havas jégen is több fény hatol át. Halászati őreink is nagyon komoly munkát végeztek. Január 25-én Óhalászon, 26-án a Szartoson és a Szartos-árkon, 27-én a Füredi-Holt-Tiszán és az Örvényi-morotván, 28-án a Füredi-Holt-Tiszán, 29-én a Hordódi-Holt-Tiszán dolgoztak. Munkájuk eredménye mintegy 150 db szabályszerűen megjelölt lék, amely mind egy-egy kis automatikusan működő oxigéntermelő egység. Úgy tűnik tehát, hogy ha nem romlik az időjárás, akkor győzzük a munkát. Ám ha kedvezőtlenül alakulna, akkor nem késlekedünk igénybe venni a fölajánlott segítséget.