Elek Gyula nyerte a Süllőpergető Kupát!2012.01.24. 13:11, varosikikoto
II. Balzer Süllő pergető kupa
Január 9.-én a Kis-Tisza szabályozó műtárgya nyitásra került2012.01.10. 07:09, varosikikoto
Kis-Tisza szabályozó műtárgya
2012. január 09-én, 09.00 órától
nyitásra kerül.
Széles kárász az év hala2012.01.03. 11:02, varosikikoto
Zsilip zárás2011.12.19. 13:13, varosikikoto
Tájékoztatás
Tájékoztatom, hogy a Felső- Tisza és a mellékfolyók vízgyűjtőterületeire lehullott csapadék és a Tisza folyó vízjárására való tekintettel a Kiskörei-tározó Kis-Tisza, valamint a IX. számú műtárgy tiltója szabályozó műtárgya
2011. december 20-án, 08.00 órátólzárásra kerülnek.
Kérem az érintettek tájékoztatásában közreműködni szíveskedjen
Kisköre, 2011. december 19.
Fejes Lőrinc s.k.
szakaszmérnök
|
Zsilip zárás2011.12.15. 14:48, varosikikoto
Holnaptól a Kis-Tiszai zsilipen kívül minden műtárgy zárásra kerül.
Megújul a Tisza-tavi táblarendszer2011.12.12. 17:31, varosikikoto
Jövő nyárra helyreállítják az árvizes időszakban megrongálódott Tisza-tavi információs táblarendszert, a javítás 10 millió forintba kerül – tájékoztatta a Heves megyei közgyűlés elnöke az MTI-t csütörtökön.
Szabó Róbert elmondta: a 2005-ben kiépített 80 táblából 46 megrongálódott és hiányossá vált, a károkat a tavaly levonult árhullám okozta.
A táblák helyreállítása mellett a jobb láthatóság érdekében a terület tisztítása, gaztalanítása is szükségessé vált, a munkák várható költsége 10 millió forint lesz – tette hozzá.
Az elnök tájékoztatása szerint ehhez 3 millió forintot a Vidékfejlesztési Minisztérium, 7 millió forintot pedig a KÖTI-KÖVIZIG biztosít. A táblákat 2012 júliusáig helyezik ki.
Forrás: mno.hu
Zsilip zárás tájékoztató2011.11.22. 19:41, varosikikoto
KÖZÉP-TISZA-VIDÉKI KÖRNYEZETVÉDELMI ÉS
VÍZÜGYI IGAZGATÓSÁG
Kiskörei Szakaszmérnökség
Megkezdődik a Tisza-tó rehabilitációja2011.11.21. 09:43, varosikikoto
Abádszalók, 2011. október 14.
Elektromos halászgéppel dolgoztak2011.11.08. 08:33, varosikikoto
Újabb efogás a Kőrösön
Nemes halakra hajtottak azok az elektromos eszközt használó orvhalászok, akiket a vízi rendőrök a közelmúltban fogtak meg a Körösön – írja az Új Néplap. A Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság (TVRK) nyomozást rendelt el hallopás és állatkínzás bűncselekménye miatt három személlyel szemben, akikkel kapcsolatban megalapozott a gyanú, hogy a Körösön a halászati törvény által tiltott elektromos halászgéppel halásztak – mondta el a lapnak Kurdics Zoltán alezredes, a kapitányság bűnügyi osztályvezetője.
|
|
|
Az elsődleges szakértői vélemény alapján közel 175 ezer forint értékben fogtak ki méretes nemes halakat, így harcsát, süllőt, és pontyot, azt zsákokba rejtették – írja a lap. A három szolnoki lakóhelyű személyből kettő őrizetbe vételét rendelték el, mivel mindketten többszörösen visszaesőnek számítanak már. Náluk a házkutatás során nagyobb mennyiségű halászati, köztük tiltott eszközöket, halász ruhákat illetve az elkövetéshez használt gépkocsit és gumicsónakot is lefoglaltak. Mivel volt már ügyük a rendőrséggel, várhatóan börtönbüntetést fognak kapni.
Kurdics Zoltán megjegyezte: ezen ügy felderítése a folyamatos ellenőrzéseknek és kollégái alapos adatgyűjtéseinek köszönhető, így sikerült az említett három személyt a bűncselekmény elkövetése után rövid időn belül tetten érni. Az elkövetés helyét még pontosítják, mivel a gyanúsítottak csónakkal mozogtak egyik helyről a másikra, a nagyobb zsákmány reményében. A bűnügyi osztályvezető kiemelte, hogy az elektromos szerkezettel történő halászás – ami törvénybe ütköző cselekedet – mostanában gyakran előfordul. Ilyen eszközt legálisan csak szigorú szabályok betartása mellett, az erre külön vizsgával rendelkező halászok és kutatók használhatnak. Az áramot használó rapsicok a készüléket többnyire az interneten szerzik be, illetve házilag készítik el. Az elektromos készülékek tartását nem tiltja a törvény, magát a használatot igen, még akkor is, ha az elkövető nem fog így halat, de alkalmazni szeretné e célból. Ilyen személyek ellen állatkínzás vétségének kísérlete miatt indul eljárás.
|
|
|
Az eljárás alá vont orvhorgászokat, elszámoltatják az esetlegesen számlájukra írható korábbi bűncselekményekkel kapcsolatban is – mondta Kurdics. Egyik ügyükben például azt ismerte el az elkövető, hogy másfél, két éve folyamatosan heti rendszerességgel hálóval halászott, ezzel egészítette ki jövedelmét. Mivel ez számára megélhetési forrás volt, üzletszerűség miatt indult eljárás. Körülbelül huszonöt bűncselekményben vontak eljárás alá személyeket, akik különböző tiltott módszerekkel – elektromos géppel, gereblyézve, vagy hálót kifeszítve – halásztak. A horgászok, halászok ezentúl is számíthatnak arra, hogy a szezon végéig, illetve a halak vermelése után is ellenőrizni fogják őket a Tisza teljes magyarországi szakaszán, illetve más mellékvizeken és holtágakon a szárazföldi kapitányságokkal és halászati hasznosítókkal együttműködve.
Kurdics Zoltán elmondta azt is, hogy az áramot használó rapsicok „akció” után csak a nemes halakat szokták kiszedni a vízből, a többit otthagyják. Ez azért is lehet veszélyes, mert a nagyobb mennyiségben hátramaradó tetemek az oszlás után az adott területet megmérgezhetik.
FORRÁS: AGROMONITOR.HU
|